Festival bylin provoněl Opavu

Opava – Více než sedm stovek návštěvníků přilákal druhý ročník Festivalu oslavy bylin, který uspořádal 3. srpna 2019 v Opavě spolek Jsme Yggdrasil.

Festival nabídl lidem prakticky vše, co si dovedete ve spojení s bylinkami představit: ochutnávky bylinných čajů, výrobu bylinných mastí, „poznávačku“ bylin, sázení rostlinek bylin, ale také relaxaci v léčivé pyramidě nebo veršování s bylinkami nebo výrobu bylinných lapačů snů.

Své výrobky spojené s bylinkami tu nabízelo v rámci jarmarku hned několik firem z Opavska i dalších regionů. Občerstvení s bylinami zajistily firmy Bobaja a Květ lotosu. Letos se k festivalu připojilo například i Slezské bylinkářství, zahradnictví z Melče či bruntálská Mydlárna Galys. Novinkou bylo i zahájení skupinou Čarozpěv. Návštěvníci festivalu hojně využili také možnost zúčastnit se hned několika workshopů či přednášek v altánku na Ptačím vrchu. Hlavní „hvězdou“ tu byla Jarmila Podhorná. O večerní program festivalu se postarala hudební skupina Botanyk a v závěru, po vydatném dešti roztančil návštěvníky při salse taneční mistr Martin Svetlánský.  

“Druhý ročník festivalu měl obrovský úspěch. Návštěvnost se zdvojnásobila a neodradily ani dešťové přeháňky. Festival dýchal pohodou, spokojeností, návštěvníci ocenili jak výrobu mastí, bylinných solí, tak sázení či možnost nákupu bylin čerstvých. Přednášky a workshopy byly zcela zaplněné a jarmarečníci měli u svých stánků neustále zástupy lidí, a někteří z nich měli vyprodáno už hodinu před plánovaným koncem trhů,” uvedla po festivalu jeho hlavní pořadatelka Renáta Jahodová.

About the author: admin